Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
  • Best.vara
Nibblare MILWAUKEE
M12 FNB16-402X 12 V
Liten och smidig nibblare 12 V Li-Ion med kolborstfri motor. Kapkapacitet i mjukt stål 1,6 mm, i rostfritt stål 1,2 mm och i aluminium 2,1 mm. Minsta klippradie 40,7 mm. Klippbredd 5,0 mm. Maximal kontroll med 5 olika hastigheter gör den idealisk för arbete med rostfritt stål och aluminium. Elektroniskt överbelastningsskydd i både verktyg och batteri. Startfunktion med autokontroll som startar långsamt och ger full hastighet när användaren påbörjar en kapning. Verktygsfri 90° stegändring av kapriktningen. Verktygsfritt byte av stans och dyna. Spånuppsamlingspåse för en ren arbetsmiljö. Integrerad bältesklämma och remfäste. LED-belysning. Flexibelt batterisystem, passar samtliga Milwaukee M12-batterier.
Artnr / BIG-artnr
901728 / 38011284
Benämning
Enhet
st
Förp
1
Beskrivning
NIBBLARE M12 FNB16-402X
För att kunna handla hos oss och se priser behöver du Logga in eller Skapa konto
Beställningsvara
5 artiklar
Filtrera
901728 / 38011284 Nibblare MILWAUKEE M12 FNB16-402X 12 V
Best.vara Beställningsvara
423399 / 25918707 Batteri MILWAUKEE M12 B2 12 V 2,0 Ah Li-Ion
573640 / 29839859 Batteri MILWAUKEE M12 B3 12 V 3,0 Ah Li-Ion
509156 / 29839867 Batteri MILWAUKEE M12 B6 12 V 6,0 Ah Li-Ion
828502 / 38008199 Batteri MILWAUKEE M12 HB5 12 V 5,0 Ah Li-Ion